YAŞAM KOÇU

HAKKIMDA

Ben Kimim?

Merhaba! Ben Emre Oğuzcan Özdemir.

Lisans eğitimimi İstanbul Bilgi Üniversitesini tam burslu ve onur öğrencisi olarak 2011 yılında, Yüksek Lisans eğitimimi Janus University Psikoloji bölümünde 2017 yılında tamamladım. Ayrıca Başkent Üniversitesi onaylı Yaşam Koçluğu sertifikam bulunmaktadır. 2012’den günümüze kadar, kendi danışmanlık ofisimde yaşam koçluğu hizmeti vermekteyim.

Farklı alanlarda tamamlamış olduğum eğitim hayatım, iş tecrübelerim sayesinde birçok konuda donanıma, bilgi birikimine ve tecrübeye sahip olmuş oldum.

2012’den bu yana kurucusu olduğum danışmanlık ofisimde bir çok farklı konuda çalışma imkanım oldu. Danışanlarımın geri dönüşleriyle; stresle baş etme, kaygı sorunları, motivasyon, zaman yönetimi vb gibi konularda oldukça başarılı olduğumu görmek beni fazlasıyla mutlu etti. Sınav sürecindeki öğrenciler, mesleki yeterlilik sınavları dönemindeki çalışanlar, iş motivasyonu, kaygı gibi ergenlik ve yetişkinlik döneminde karşılaşılabilecek sorunlar üzerine sıkça çalıştığımız gibi, çocuklar, ergenler ve aileleri ile de ergenlik dönemi ve sorunları, gelişim dönemlerinde karşılaşılabilecek sorunlar, sınav sürecinde koçluk gibi konularda çalışma imkanımız oldu.

Sanatçı, öğrenci, işveren, yönetici adayları ve girişimcilere verdiğim yaşam koçluğu ile, stres, zaman yönetimi vb gibi çalışmalarımda oldukça yüksek başarı oranı sağlamaktayım. Unutmamak gerekir ki, mutluluk ve başarı aynı yöne esen iki rüzgardır ve birbirlerini ivmelendirmektedir.

Nefes egzersizleri ve kas gevşetme egzersizleri ile stresi, kaygıyı kişinin kendi kendine kontrol altında tutmasını öğretmek, seanslarımın kalıcı olmasının nedenlerinden biridir. Ayrıca Alpha-Stim gibi modern teknikler kullanarak, anında rahatlama, “an”da kalma, depresyon ile baş etme ve yenme, travmalar ile daha kolay mücadele etme, uyku bozukluğu, yeme bozukluğu, kaçış olarak kullanılan alkol sigara gibi maddelerden kurtuluş konularında danışanlarıma yardımcı olmaktayım.