destek, yardım, yaşam koçluğu, motivasyon

Yaşam koçluğu nedir, neden tercih etmeliyiz?

Yaşam Koçluğu Nedir, Neden Tercih Etmeliyiz?

 

Hepimizin yapması gerekenler, sorumluluklarımız ve sosyal hayatımız var. Bazen görevlerimizi yerine getirmekte ve sosyal hayatımızda zorluklar yaşayabiliriz.

Zorlukların bir kısmını kendi kendimize aşmamız mümkün değildir. Bir desteğe, farklı bir bakış açısına, programlamak ve çözüm üretmek için başka bir zihne ihtiyaç duyarız. Nasıl diğer konularda yardımı uzmandan aldığımızda çözüme daha hızlı ulaşabiliyorsak, hayatımız için de çözüme daha kolay ulaşabilmemiz için uzman desteği almalıyız.

Yaşam koçluğu, kaygılarımızda, sınav sürecinde veya sınav stresinde, hayatımızı düzenlememizde, başarısız olduğumuz veya başarısız olma korkusu duyduğumuz sosyal veya iş hayatımızda destek sunmaktadır. Erteleme, harekete geçememe, programlayamama, motivasyon eksikliği gibi konularda ihtiyacımız olan destek yaşam koçluğu ile sağlanmaktadır.

Görüşmelerimizin temelinde, kimi testler uygulanarak ve görüşmeler dahilinde; hedef belirleme yapılıp, planlama, fırsat ve tehdit analizleri ile kimi zorlukların aşılması için yapmamız gerekenler ortaya çıkarılır.

Çalışmaların hızlı bir şekilde başarıya ulaşılabilmesi için, seanslara düzenli katılmak, verilen görevleri yerine getirmek ve yaşam koçuna güvenmemiz gerekmektedir.

 

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir